CORIA zagra przed legendarnym EUROPE!

6 sierpnia 2015

Miło nam poinformować, że zostaliśmy wybrani przez zespół Europe do zagrania koncertu przed nimi 3 Listopada w Warszawie w klubie Progresja!
Jesteśmy niezwykle podekscytowani, a rodzicie są z nas dumni i widzą, że warto było wozić nas za szczyla na próby!

Kilka słów o zespole Europe….

Ten najpopularniejszych hard rockowy szwedzki zespół powołany do życia został w 1979 roku (jako Force), a jego założycielami byli Joey Tempest, John Norum, Peter Olsson i Tony Reno. Grupa ma na swoim koncie 10 studyjnych albumów oraz 3 koncertowe krążki, które znalazły ponad 20 mln nabywców. W 1986 roku ukazał się trzeci album w dorobku formacji, „The Final Countdown”, który okazał się przełomowym krążkiem w historii grupy i w samych tylko Stanach Zjednoczonych album kupiło ponad 3 mln fanów i przez 70 tygodni płyta ta utrzymywała się na Billboardzie. To właśnie z tej płyty pochodzą takie hity jak tytułowy „The Final Countdown”, (który znalazł się na szczytach list przebojów w 25 krajach) czy też „Carrie”, a sam album uznany został za majstersztyk, na którym zespół mistrzowsko połączył ze sobą takie gatunki muzyczne jak hard rock, glam, heavy metal i blues. W 1992 roku formacja zawiesiła swoją działalność, a reaktywowana została w 2003 roku i od tego czasu regularnie wydawała kolejne płyty („Start from the Dark”/ 2004, „”Secret Society”/ 2006, „Last Look at Eden”/ 2009, „Bag od Bones”/2012).
W marcu tego roku ukazał się najnowszy krążek w dorobku zespołu, „War of Kings”. „To taka płyta, jaką zawsze chcieliśmy zrobić odkąd byliśmy dzieciakami, słuchającymi Zeppelinów, Purpli i Sabbathów” – anonsował Joey Tempest – „I kiedy usłyszeliśmy jak wspaniale Dave Cobb wyprodukował Rival Sons, po prostu musieliśmy z nim pracować. Nasza przygoda ciągle trwa!” Płyta powstała w tym samym składzie, w jakim zespół nagrał „The Final Countdown”: Joey Tempest, John Norum, John Leven, Mic Michaeli i Ian Haugland i właśnie w takim składzie formacja występuje na koncertach. W ramach promocji nowego albumu Europe nieustannie koncertuje, od stycznia do marca formacja gościła już w Japonii, Irlandii i Wielkiej Brytanii, w kwietniu i maju zespół występuje w Stanach Zjednoczonych, a następnie formacja zagra na najważniejszych europejskich festiwalach muzycznych i rozpocznie drugą część europejskiego tournée, w ramach którego 3 listopada wystąpi na jedynym koncercie w Polsce!

Bilety do nabycia na stronie www.metalmind.pl

zapraszamy!!

 

Kategorie:Aktualności Coria