Najważniejsze fakty na temat zespołu Coria:

Coria to połączenie byłych muzyków polskiej grupy rockowej Symetria (dwa albumy studyjne, support m.in. Guns’N Roses) i charyzmatycznego wokalisty znanego z programu X-Factor oraz MBTM Tomasza Mrozka.

Grupę wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Zespół wydał w 2014 album „Teoria Splątania” dzięki wytwórni Metal Mind Productions. Krążek ten został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepsze Polskie wydawnictwo 2014r. „Teoria Splątania” została również wyróżniona w ogólnopolskiej stacji radiowej i brał udział w plebiscycie na najlepszy Polski krążek 2014r. W Antyradiu wszystkie trzy single „Sen Boga”, „Efuzja” i „Nie Pozwól Mi” wydane na potrzeby promocji albumu znalazły się wielokrotnie na szczycie listy Turbo Top. Zespół wygrał ogólnopolski, wieloetapowy konkurs – festiwalu Life Stage i zagrał przed Soundgarden i Erickiem Claptonem. Coria jest zespołem o bogatej historii scenicznej. Składa się z doświadczonych muzyków. W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy związanej z działalnością zespołu. Można powiedzieć, że zespół to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

Zespół grał koncerty przed takimi zespołami jak Europe, Soundgarden, Eric Clapton. Występował na festiwalu Orange Warsaw Festival (2015) i wielokrotnie na Festiwalu Kolorów. Grupa została również zaproszona na wyjątkowy koncert z okazji 150-lecia Katowic.
Po 389 dniach od ostatniego wydawnictwa – 20.11.2015 zespół wydał swój drugi album o tytule „Kwestia Czasu” (Metal Mind Productions) i obecnie trwają prace nad promocją tego wydawnictwa.

Kanał Youtube
https://www.youtube.com/channel/UCpIFeQYYiGBrIheh4dEJvEg

Facebook
https://www.facebook.com/coriapl/

Oficjalna strona WWW
http://www.zespolcoria.pl/

Coria – Niepokój
https://www.youtube.com/watch?v=7TSgRKZa8DA

Coria – Sen Boga (2014)
https://www.facebook.com/photo.php?v=300075266832225

Coria – Nie Pozwól Mi (live 150-lecie Katowic)
https://www.youtube.com/watch?v=APA6IgcorrI

Grupę wyróżniają przede wszystkim polskie teksty, nietuzinkowa barwa głosu wokalisty i ciekawe aranżacje gitarowe. Zespół wydał album „Teoria Splątania” dzięki wytwórni Metal Mind Productions. Krążek ten został uznany poprzez serwis Heavyrock i jego czytelników za najlepszy Polskie wydawnictwo 2014r. „Teoria Splątania” została również wyróżniona w ogólnopolskiej stacji radiowej i brał udział w plebiscycie na najlepszy Polski krążek 2014r. W Antyradiu wszystkie trzy single „Sen Boga”, „Efuzja” i „Nie Pozwól Mi” wydane na potrzeby promocji albumu znalazły się wielokrotnie na szczycie listy Turbo Top. Zespół wygrał ogólnopolski, wieloetapowy konkurs – festiwalu Life Stage i zagrał przed Soundgarden i Erickiem Claptonem. Coria jest zespołem o bogatej historii scenicznej. Składa się z doświadczonych muzyków. W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy związanej z działalnością zespołu. Można powiedzieć, że zespół to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty.

  • Zespół został zaproszony na Orange Warsaw Festival 2015!
  • 2014 roku wygrał wieloetapowy konkurs Life Stage i zagrał w Oświęcimiu przed Erickiem Claptonem i Soundgarden.
  • W 2014 roku debiutancki krążek „Teoria Splątania” został wydany przez jedną z największych wytwórni fonograficznych na świecie – Metal Mind Productions.
  • album „Teoria Splątania” zbiera rewelacyjne recenzje między innymi w Onet, magazyn Top-Guitar, Gitarzysta, Rock Magazyn  i wiele innych.
  • zespół przez redaktorów Antyradia już dziś jest nazywany „następcą zespołu COMA.
  • Płytę w swojej audycji radiowej Trójki grał Wojciech Mann, single takie jak „Sen Boga” i „Nie Pozwól Mi” znajdowały się wielokrotnie na szczycie list przebojów Antyradia.
  • zespół CORIA powstał na gruzach zespołu Symetria, który rozpadł się w trakcie supportu przed GUNS ‚N ROSES – do zespołu doszedł wtedy Tomasz Mrozek – finalista programu Must Be The Music oraz uczestnik X- Factor.
  • zespół zagrał bardzo udaną trasę koncertową, odwiedzając takie miejsca jak – Hard Rock Cafe w Warszawie, Szczecin, Poznań, Katowice, Kraków, Kielce, Wrocław i wiele innych!
  • 20.11.2015 – wydanie „Kwestii Czasu” – drugiego studyjnego krążka (metal mind productions 2015)
  • support przed EUROPE!